Powrót

Wróciłam do pracy, powoli wracam do normalnego rytmu.
Niepowodzenie powoli odchodzi w zapomnienie i dalej tym samym szanse na nowe nadzieje.

Jestem po dwóch dyżurach w szpitalu. Po dwóch mega pracowitych dyżurach. I wiecie co wcale nie było tak źle. Koleżanki nie wypytują, nie dociekają i co najważniejsze nie patrzą z politowaniem.
Wróciłam do pracy – do ciągłego zmagania się z ludzkim bólem, lękiem ale też do cieszenia się z jednej z najpiękniejszych chwil jakie może przeżyć kobieta. Wczoraj pomogłam przyjść na świat pięknemu małemu chłopczykowi. Zapomniałam już jaka to adrenalina, jakie emocje, jaka radość i jaka satysfakcja.
Tak bardzo się bałam, że przez mój żal nie będę mogła być taką położną jak zawsze. Jak dobrze, że się myliłam:)
Podczas mojego pierwszego dyżuru po powrocie (dyżur nocny) przyjęłam kobietę po IVF. Miałam kłopoty z nadciśnieniem. Czas pozwolił mi na to, że mogłam poświęcić jej dużo czasu, a co za tym idzie mogłyśmy spokojnie porozmawiać.
Ta sytuacja uświadomiła mi (może to trochę górnolotne), że dzięki moim doświadczeniom mogę być lepszą położną. Przecież ja rozumiem, aż za dobrze rozumiem przez co musiały przejść te kobiety żeby się znaleźć na Bloku Porodowym.

Poza pracą zajmujemy się teraz z Panem Mężem planowaniem urlopu. Tym się teraz cieszę. Dwoma tygodniami spędzonymi daleko stąd.
Minął najgorszy etap rozczarowania. Odkopujemy w sobie nowe pokłady nadziei. Żartujemy, że może na urlopie zrobimy naturaska :) Kto wie…..może.
Musimy się teraz skupić na rzeczach pozytywnych.
Jak powiada Mąż „Przegraliśmy bitwę, ale wygramy wojnę.”

4 myśli nt. „Powrót

 1. ~Paradise

  Dokładnie kochana :) przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny :)
  Walczymy dalej :)
  Chciałabym w swoim życiu trafić na taką cudowną położną jak Ty :*
  Ściskam kochana :)

  Odpowiedz
  1. blogerka2612 Autor wpisu

   Dzięki za miłe słowo :) Jesteśmy bardzo dzielne i waleczne :) Ja też ściskam mocno :*

   Odpowiedz
 2. ~Paradise

  Kochana moja właśnie usłyszałam w radiu (a wracam właśnie jeszcze z Gdańska) :) ,że dziś dzień położnej ;)) ,odrazu pomyślałam o Tobie :))))) wszystkiego najlepszego wiec w dniu Twojego święta i spełnienia wszystkich marzeń :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>